KONST / Litografier / Färglitografi 14198077
*
nr 1419 8077
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Signerad, numrerad 171/190. Färglitografi, bildmått: 34x24cm, yttermått inklusive ram: 55x45cm
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 19:28:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 19:50:10
1
200 kr
19/9 16:34:59
2
200 kr
19/9 16:34:59
1
200 kr (Budbetjänt)
19/9 16:35:43
2
300 kr
20/9 13:29:35
3
300 kr
20/9 13:29:35
2
300 kr (Budbetjänt)
20/9 13:30:50
3
350 kr
20/9 19:18:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 34x24cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 1419 8077
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Signerad, numrerad 171/190. Färglitografi, bildmått: 34x24cm, yttermått inklusive ram: 55x45cm
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 19:50:10 | 1 | 200 kr |
| 19/9 16:34:59 | 2 | 200 kr |
| 19/9 16:34:59 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 19/9 16:35:43 | 2 | 300 kr |
| 20/9 13:29:35 | 3 | 300 kr |
| 20/9 13:29:35 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 20/9 13:30:50 | 3 | 350 kr |
| 20/9 19:18:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 34x24cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



